İkinci El Yazar Kasa Alınır Mı?

Eski nesil yazar kasalardan yeni nesil yazar kasalara geçildi. Ekonomik olarak mali şartlar gereği bir çok işletme ikinci el ürünlere yöneldi.Piyasa şartları göz önüne bulundurularak ikinci el ürün almak daha cazip duruma geldi.


Peki İkinci El Yazar Kasa Alınır Mı ?


Evet İkinci el yazar kasa alınır perakende sektöründe hizmet eden mükellefler

ikinci el yazar kasa alabilir
Peki Nasıl Alabilirler ?
Eski nesil yazar kasaları her hangi bir marka olmaksızın yazar kasa mali işlem yetkisi olan işletmeler yapabiliyordu. Yeni tebliğe göre yeni nesil yazar kasalar sadece anlaşmali oldukları yazar kasa markaları ile mali işlemleri yapabiliyorlar buna istinaden ikinci el yeni nesil yazar kasa aldığınızda hangi marka ise o firmanın yetkili servis numarası veya çağrı merkezini arayıp bilgi aldıktan sonra evraklarınızı hazırlayıp üzerinize alabilirsiniz (Devir için gerekli evraklar için tıklayın)

Not : Eski nesil yazar kasaların devri yapılmamaktadır. Mali hafızası bitmiş cihazlar yeni nesil yazar kasa alması gerekmektedir.


Peki İkinci El Yazar Kasa Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?


  • Öncelikle Servis Ağı Yaygınlığına

  • Garanti Süresine

  • Bakımına


İkinci El Cihaz Alırken Devir Ücreti Ne Kadardır ?


Devir ücretleri markadan markaya değişmektedir. İkinci el cihaz alındığında devir ücreti göz önüne alınarak yazar kasa alınmalıdır. Devir ücretleri için yazar kasa markasının çağrı merkezini arayıp bilgi alabilirsiniz.
Profilim> Taslaklar.

9 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör